הפורום הכלכלי חברתי פועל לקידום אוכלוסיות בשוק העבודה בפריון גבוה
ההון האנושי כמנוע צמיחה לקידום כלכלה וחברה

פורום סמנכ"לי מש"א של החברות הגדולות במשק לשילוב אוכלוסיות גיון

מנהיגות מומחים, מובילים,  מהמגזר העסקי  המקדמת יחד, במנדט עסקי-לאומי, שינוי מציאות לטובת שילוב אוכלוסיות גיוון בשוק העבודה בפריון גבוה. הפורום מהווה פלטפורמה לדיאלוג מנהלי מש"א לקידום שילוב אוכלוסיות. הפורום הוא קהילה מקצועית, המתמקדת בלמידת עמיתים, הצפת חסמים ואתגרים, קידום  דיאלוג עם משרדי הממשלה ובניית מודלים לתמיכה במעסיקים לשילוב אוכלוסיות גיוון בשוק העבודה בפריון גבוה.

מרחב ההזדמנויות לצעירים מהחברה הערבית

מיזם לשילוב עסקים בפיתוח מודלים וכלים לצעירים ערבים לטובת קידום ושילוב מיטבי בערוצי השכלה, הכשרה ותעסוקה, בנקודת ההכרעה של סיום התיכון ובצמוד לתוכנית "שנת מעבר" של המשרד לשיווין חברתי ותבת ג'וינט.

החזון – שותפות מיטבית ואקטיבית עם עסקים לבניית אקוסיסטם, רב מגזרי ותומך לאורך רצף ההתפתחות של הצעיר.ה הערבים בשלבים של הכנה לתעסוקה, הכנה לאקדמיה ושילוב תעסוקתי בעבודה ראשונה, באמצעות סדנאות כישורים ומיומנות נדרשות, הכשרות והשתלמויות מקצועיות הרלוונטיות בהתאמה למסלולי תכנית שנת מעבר ולביקושי המשק. המיזם בהובלת הפורום הכלכלי חברתי,  ג'וינט תב"ת וחברת שטראוס

**המיזם בשלב ביסוס המודל , יציאה לדרך סוף 2023.

האקדמיה לתקשורת לאנשים עם מוגבלות

כל אדם שמיני בישראל הוא עם מוגבלות תפקודית חמורה. חיים בישראל יותר ממיליון אנשים עם מוגבלות כזו: כ- 800,000 מעל גיל 20.  33% מהאנשים עם מוגבלות חשו אפליה כלשהי בשנה האחרונה. שילובם המוצלח בשוק העבודה מוערך במעל ל 5 מיליארד שקלים בשנה. שילובם המוצלח של אנשים עם מגבלות בתחום התקשורת תתרום לעסק, לעובד ולהנכחת אנשים עם מוגבלות בצמתי התקשורת והשיווק בעסקים ולהבנה עמוקה של עמדות וצרכים של קהל חשוב זה. עמותת שווים בשותפות עם הפורום הכלכלי חברתי ,מפעל הפיס, קרנות הביטוח הלאומי יחד עם ידיעות אחרונות,  Ynet וערוץ 13 מקיימים קורסי הכשרה לאנשים עם מוגבלות בתחומי התקשורת: עיתונאות, דוברות ויחסי ציבור ודיגיטל. אורך כל ההכשרה כשלושה חודשים והיא מועברת על ידי טובי אנשי התקשורת בארץ .

**במהלך 2023 יצאו לדרך 4 הכשרות.

הפורום הכלכלי חברתי ומנהלת המעסיקים מקדמים ובונים הצעת ערך וחיבורים למעסיקים לטובת פתיחת הכשרות ייעודיות במקצועות בביקוש לאנשים עם מוגבלות.

העסקה מיטבית של עובדים חרדים

קליטתם והעסקתם של עובדים חרדים במגזר העסקי הן נדבך מרכזי בתהליך רחב ומתמשך של העסקת עובדים מאוכלוסיות מיוחדות בשוק העבודה ומהווה סוגיה מרכזית בקידום מדיניות לשילובן ולקידומן של אוכלוסיות ייחודיות בישראל. הפורום הכלכלי חברתי יחד עם מנהיגות המגזר העסקי, מוביל שולחן עבודה חברה חרדית המהווה מרחב עבודה משותף לחיבור הממונים על גיוון תעסוקתי בארגונים ובחברות מובילות וגדולות במשק, למינוף תהליכי ההתמקצעות והמיקוד של ארגונים לביצוע התאמות במרחב העסקי ותיאום ציפיות הדדי בשילובם של עובדים חרדים בשוק העבודה. לצד העבודה האסטרטגית ,מינהלת המעסיקים מובילה חיבורי תעסוקה בין ארגוני פרט לקידום אוכלוסייה חרדית לבין מעסיקים במגוון רחב של תחומים המעוניינים לקדם תעסוקה של אוכלוסייה זו. המינהלת מנגישה מידע אודות נתיבי הכשרה במימון והנחיות מקצועיות למימושן .

חיילים משוחררים – משאב הון אנושי לאומי מקצועי

החיבור של חיילים משתחררים למשק ולמשרות בביקוש,הינו מנוע צמיחה המחייב עבודה משותפת רחבה ורב מגזרית. החיילים.ות המשתחררים.ות בעלי מיומנויות ויכולות ייחודיות היכולות לתרום לעולם העסקי ולתחום הטכנולוגי בצורה משמעותית. אנו פועלים יחד בתשתית תומכת לסייע לחיילים משתחררים לרכוש מיומנויות ויכולות חדשות, וכן לחדד את הקשרים בין החברה האזרחית לבין הצבא והמערכת הצבאית, כך שהחיילים המשתחררים יוכלו להתאים בצורה הטובה ביותר לחיים האזרחיים ולמצוא את המשרה המתאימה להם ביותר. הפורום הכלכלי חברתי מוביל שולחן מנהיגות עסקית בנוכחות מנכלים.יות ומנהלי.ות גיוס מהחברות במובילות במשק יחד עם האגף והקרן לחיילים משוחררים וצה"ל – שער לעתיד. בשולחן נידונות סוגיות ליבה ברצף התעסוקה מהצבא לאזרחות ובבניית מודלים וכלים ליישום מיטבי. נדרשת השקעה וקשב ארגוני של כלל השותפים במרחב העבודה לקידום רצף התעסוקה מהצבא לאזרחות ויחד, אנו פועלים ליצירת תשתית למודל בר-קיימא .

 

 

אולי יעניין אותך גם

הפורום הכלכלי חברתי פועל לקידום אוכלוסיות בשוק העבודה בפריון גבוה
ההון האנושי כמנוע צמיחה לקידום כלכלה וחברה
משוחררטק – נשים מצבא לאקדמיה ולתעשיית ההייטק
המיזם מבקש לאתר, לכוון, להכשיר וללוות נשים צעירות מהשרות הצבאי ועד עבודה...
מערכת המאיה – מערכת אבחון,
יעוץ והתאמה להשכלה ותעסוקה
מדינת ישראל והעולם מתמודדים עם אתגרי תעסוקה והשכלה משתנים. משבר הקורונה שינה...
דילוג לתוכן